Dlaczego myszy piszczą?

Myszy są uważane za hałaśliwe szkodniki, a usłyszenie nowych dźwięków w domu może być pierwszą oznaką, że masz do czynienia z tym gryzoniem. Zapytaj dzieci, jaki dźwięk wydaje mysz, a będą miały rację, gdy powiedzą „Pisk!” Dlaczego myszy piszczą? Naucz się tego i innych typowych zachowań, które wskazują na problem z gryzoniem.

Dlaczego myszy piszczą?

Myszy piszczą, aby rozmawiać z innymi myszami i ujawniać emocje. Uważaj to za swój mały język. Myszy są w nocy, więc jeśli słyszysz najczęściej piszczenie w nocy, prawdopodobnie słuchasz, jak myszy rozmawiają ze sobą, co oznacza, że ​​masz więcej niż jedną w pobliżu. W przeciwnym razie może piszczeć, gdy zostanie uruchomiony przez drapieżnika, takiego jak ty lub twój kot.

Typowe zachowania myszy

  • Bieganie: Co to za dźwięk w ścianach? To mogą być myszy biegające z pokoju do pokoju! Zwykle podążają stałą ścieżką (prawdopodobnie między następnym a źródłem pożywienia), więc hałas może być ograniczony między salonem a biurem.
  • Gniazdo: Gniazda myszy znajdziesz w ciepłych miejscach, takich jak zakopane w izolacji ściennej. Mają tendencję do gniazdowania blisko źródła pożywienia, więc zazwyczaj trzymają się w promieniu 10 metrów.
  • Odchody: Małe odchody myszy mają 6-7 mm. Pozostawiają dużo bobków, a końce są spiczaste, a nie zaokrąglone jak inne gryzonie.
  • Widoczność: Myszy są małe i szybkie i generalnie boją się ludzi, więc prawdopodobnie ich nie zobaczysz.
  • Wskazówki wizualne: Możesz znaleźć małe dziury w swoich rzeczach, zwłaszcza w torbach z karmą dla ludzi lub zwierząt.

Pozbądź się myszy z pomocą rozwiązań Ochrony Przed Szkodnikami

Nie masz pewności co do obecności myszy w Twoim domu lub potwierdziłeś problemy z gryzoniami, ale nie wiesz, jak postępować? Następnie skontaktuj się z naszą firmą. Nasz zespół eksterminatorów przeszedł specjalistyczne szkolenie, aby rozwiązać problemy z gryzoniami , powstrzymać je i zapobiec przyszłym inwazjom.