Dezynsekcja dla firm

Usługi dezynsekcji dla firm
Usuwanie owadów

Realizujemy profesjonalne usługi dezynsekcji dla każdej z firm. Branże dla których działamy to zarówno przemysł, edukacja, instytucje publiczne, jak i restauracje czy hotele. 

Niestety, wszędzie tam, gdzie są ludzie i żywność, są najczęściej również szkodniki. My jesteśmy po to, by zabezpieczyć Ciebie , Twoją firmę i pracowników, a być może przede wszystkim Klientów przed niechcianym spotkaniem z nieproszonym gościem na Twoim terenie.

Zwalczanie owadów w firmach

Dezynsekcja to proces likwidacji wszelkiego rodzaju owadów latających, biegających, ich jaj i larw. Nasze zabiegi polegają na specjalistycznemu zabezpieczaniu wszelkich magazynów żywnościowych czy firm zajmujących się przetwórstwem żywności.

Metodą dezynsekcji zwalcza się insekty (prusaki, karaluchy, pluskwy, rybiki, mrówki, mole, muchy, osy, szerszenie, obrzeżki, meszki i inne), a także szkodniki magazynowe (m.in.: wołki, trojszyki, mkliki, omacnice, rozkruszki, chrząszcze i inne).

Jak nie doprowadzić do pojawienia się owadów w moim zakładzie?

Jest kilka przyczyn, dla których owady mogą przedostać się do naszej firmy. Zalecamy więc przede wszystkim:

  • utrzymywać czystość i postępować zgodnie z zasadami higieny,
  • uzupełniać braki budownane, które mogą zachęcać owady do wejścia do środka,
  • instalowac siatki w oknach, zamykać drzwi
  • dbać o owadoszczelność wszystkich pomieszczeń w girmie
 

Rozpocznij walkę z owadami w Twojej firmie już dziś

W celu realizacji zabiegu, będziemy potrzebowali dostępu do niemal wszystkich pomieszczeń w Twojej firmie. Ponadto udostępnienie wszelkich planó również pomoże nam zaplanowanie wszystkich działań.

Usunięcie brakó budowlanych pozwoli na zamknięcie ścieżek owadom. Ponadto powierzchnie do których wchodzimy powinny być czyste, umyte i pozbawione resztek np. żywności i innych materiałów, które mogą być wabiące dla owadów.

Na czas zabiegu narzędzia i maszyny należy szczelnie zabezpieczyć folią, w pomieszczeniach nie może być ludzi, zwierząt i roślin.

W przypadku wykonywania dezynsekcji metodą mgławienia termicznego należy uszczelnić wszystkie otwory wentylacyjne oraz wyłączyć system przeciwpożarowy.

 

Jak przebiega dezynsekcja w biurach?

Aby skutecznie rozpocząć dezynsekcję w pomieszczeniach firmy, należy przyjąć kilka prostych zasad.

W pierwszej kolejności podczas wywiadu na miejscu, personel lub właściciele powinni wskazać miejsce, w którym skupiska owadów są największe. Znacząco przybliży to nasz zespół DDD do wyeliminowania problemu i pozwoli na zmniejszenie ilości zastosowanych środków.

Jeśli chodzi o pomieszczenia biurowe, koniecznym jest przed rozpoczęciem zabiegu odsunięcie wszystkich mebli od ścian. Owady zazwyczaj krją się w zaciemnionych, trudno dostępnych miejscach. Dlatego też konieczne będzie również zdemontowanie listel lub cokołów przypodłogowych.

W wielu firmach mamy do czynienia także z szatniami. W ich przypadku lub szaf, na czas zabiegu niezbędne jest ich opróżnienie, by zastosować środek także w tych miejscach

Co po zabiegu?

Po zabiegu dezynsekcji w firmie pomieszczenia muszą zostać opuszczone na około 2 godziny. Należy dokładnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia i umyć wodą wszelkie przedmioty i okna, szczególnie te, które mają kontakt z żywnością.

W przypadku sklepów z żywnością również taka procedura jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo Klientów. W takich lokalach niemal każdy element wyposażenia ma docelowo kontakt z żywnością, więc potrzebne jest kompleksowe czyszczenie

Do czyszczenia po dezynsekcji nie potrzeba żadnych nadzwyczajnych preparatów. Wystarczą detergenty powszechnie dostępne w sklepach.

Dokładne wymycie wszystkiego, co znajdowało się w pomieszczeniu gwarantuje bezpieczeństwo dalszego użytkowania – wolnego od szkodników.